Stěhováci zařídí i vyklízení nemovitostí


Prodej nemovitostí obnáší spousta starostí a mimo jiné se to týká i předávání objektu v dohodnutém termínu. Představte si, že například kupujete rodinný dům, který jste si několikrát prohlédli, je vám znám jeho technický stav, a dohodli jste se na předání objektu v určitý den. Týden před tímto datem vám ale jeho bývalý majitel zavolá, že nezvládá dům zcela vystěhovat, a že v něm musí zanechat nějaké věci, kterých se chce zbavit. Mohou k tomu vést různé důvody, například zdravotní či finanční, a tak je na vás, jak se k tomu postavíte.

vyklízení domu

Zajistěte si spolehlivou stěhovací firmu – při prodeji domu nebo bytu se vždy vyplatí mít po ruce spolehlivé stěhováky. Je rozumné jim naznačit již předem, že pokud by se vyskytla nějaká komplikace na straně bývalého majitele, že bude zapotřebí ve stěhovací den zahájit práce v místě, kam se stěhujete, a to v první řadě spojené s vyklízením. Pro stěhovací firmy to obvykle nebývá problém, protože vyklízení nemovitostí mají běžně v popisu práce, a vy tedy pouze potvrdíte nebo nepotvrdíte v den D původní domněnku. Levné stěhování v Praze proběhne hladce v obou případech, a pokud se bude muset dům nejprve vyklidit, pouze se tím prodlouží celý proces, což se projeví i na výsledné ceně.

Je pak na vás, jak se s bývalým majitelem domu dohodnete na nějaké kompenzaci, každopádně se snažte zachovat klid a buďte vždy připraveni na tu horší variantu.

vyklízecí práce

Při vyklízení objektu můžete být fyzicky přítomni a můžete tu objevit i některé předměty, co by se vám mohly hodit. Například bude v domě starý nábytek z osmdesátých let z masivního dřeva a vy se rozhodnete, že jej využijete na výrobu fochů do skříně ve vaší dílně v garáži, anebo tu objevíte některé zajímavé retro kousky nábytku či svítidel, které by se vám hodily do vaší sbírky nebo pro vytvoření místnosti v domě v retro stylu.