Vyzdobte si váš byt květinovou stěnou


Kdyby se vás někdo zeptal, jaké jsou nejkrásnější bytové dekorace, jak byste odpovídali? Možná, že byste své odpovědi směřovali k výrobcům nábytku, stínící techniky, podlahových krytin, svítidel, závěsů, polštářků, vyšívaných a ručně tkaných ozdob, a kdovíčeho ještě, ale zapomněli byste na docela „prosté“ pokojové rostliny.

kvetoucí tulipány

Rostliny jsou dekorativní zejména pro své prostorové uspořádání a někdy stačí jen jedna jediná rostlina v obývacím pokoji, aby tu vytvořila překrásnou atmosféru, nemluvě o tom, že zásobuje své okolí energií. Rostliny jsou živé bytosti a podle toho bychom k nim také měli nahlížet – nejlépe je umístit do dekorativních květináčů. Těmi mohou být třeba i levné plastové květináče, dnes se tyto výrobky zhotovují v takovém designu, že se zcela vyrovnají květináčům z keramiky či porcelánu.

krásné květiny

Nespornou výhodou květináčů z plastu je také vynikající odolnost vůči mechanickému poškození. Jestliže vám květináč upadne na zem, nic se nestane, i když je samozřejmě vhodné být opatrní, protože i přesto, že to přežije květináč, rostlina pád na zem ustát nemusí.

Květinová stěna

Někteří lidé dávají ve výzdobě interiéru přednost květinovým stěnám. Podmínkou k úspěchu v této činnosti je pouze dostatek světla, a aby se tu rostlinám dobře dařilo, musíte dbát o správné pěstitelské zásady i co se týče substrátu, hnojení, zálivky a vhodné pokojové teploty. Rostliny vás pak odmění tvorbou energie, zápornými ionty, přirozenou vlhkostí vzduchu a samozřejmě svou krásou. Plastové květináče doporučujeme volit sytě barevné, pastelové barvy místnost rozveselí a zkrášlí. Můžete k nim pak vybírat i vhodné osvětlení, záclony, závěsy, žaluzie či rolety, a také malbu stěn a podlahovou krytinu. Někdy se vám může hodit i výpomoc bytového designéra, který se v této branži pohybuje takřka denně, a mohl by vám navrhnout některé zajímavé postupy.