Nemáte na zateplení?


Majitelé rodinných domů v posledních dvou letech mají často problém s placením za údržbu a provoz domu. Zdražilo všechno – od zboží určené pro údržbu, přes stavební materiál až po energie. A to všechno je nutné platit. Někteří lidé kvůli tomu měnili zdroje tepla – z elektrokotle přešli na tuhá paliva, protože topení elektřinou je v současné době nejdražší možná varianta. Ani topení plynem není zrovna cenově dostupné, ale něčím se topit musí.

starý dům

Stále více lidí navíc touží po tom, aby jejich domy byly energeticky soběstačnější, a aby neplatili tolik za provoz. I majitelé starších domů chtějí aby neplatili tak vysoké sumy za provoz. Jenže problém je v tom, že starší domy nemají zateplení střechy, fasády a uniká jimi obrovské množství tepla, které platíte úplně zbytečně. Ideální řešení je nechat si dům zateplit a vyměnit okna a dveře. Jenže pokud máte větší dům, může vás jen výměna oken přijít na stovky tisíc korun. A kde máte vzít na zateplení či výměnu střechy nebo na zateplení fasády? O pořízení solárních panelů, které by vám také pomohly snížit náklady za provoz domu, si v tom případě můžete nechat jen zdát. A nebo ne?

tepelné čerpadlo

Existují dotační programy, které lidem pomáhají ušetřit na zateplení nemovitostí. Stačí splnit zákonem dané podmínky a můžete získat pěknou částku na pořízení solárních panelů, na zateplení nebo na nová okna. Přesné podmínky se dozvíte na úřadě nebo na webu ministerstva životního prostředí. Kde probíhají dotace? Může si o ně zažádat kdokoliv na území celé ČR. Program nová zelená úsporám Ostrava Stavby-basel.cz je určen pro ty, kteří nemají finance na pokrytí veškeré rekonstrukce. Jestli chcete být o něco energeticky soběstačnější a chcete mít nižší náklady za provoz, je pro vás dotace jedna z možností. Zkuste si zjistit co všechno musíte splnit, a my vám můžeme pomoct žádost vyřídit.