Nenechte si zkazit den při nákupu nábytku


Pořízení nového nábytku je v dnešní době zážitek mnohdy rozporuplný. Vy si totiž objednáte například šatní skříň, komody, manželskou postel, psací stůl a nábytek do dětského pokoje, těšíte se, až vám jej dovezou a připravujete na něj už i samotné prostory, ovšem namísto nábytku vyloží přepravní společnost z nákladového prostoru kamionu pouze kartonové krabice. Nábytek ve formě skládačky je bohužel dnes naprosto běžným standardem, i když to možná některé z vás překvapí.

nábytek v ložnici

Lidé, kteří pamatují dobu socialismu a sektorový nábytek, byli tehdy sice zvyklí jednotlivé díly poskládat, ale ty byly již hotové, sestavené, takže stačilo pouze sešroubovat několik částí k sobě, což vám zabralo půl hodiny času a minimum pracovního úsilí. Vystačili jste s jednoduchým plochým šroubovákem a mohli vám v tom pomáhat starší děti.

kuchyňská linka

Dnes vám dovezou hromadu prkének, latí a desek a musíte si poradit sami. To však bývá mnohdy problém, protože každý není zručný řemeslník, aby to zvládl, ne každý si poradí s montáží nábytku tak, jak by to mělo být. Můžete tu narazit na řadu problémů, o kterých profesionálové ví, ale nezkušení lidé ne.

Kupříkladu se vám budou některé vruty protáčet a jiné mohou prolézt skrz, že poškodí horní desku stolu. Některé díly mohou být tak nesrozumitelně namalované v návodu, že si je popletete, a nevratně poškodíte. Velký problém jsou také hmotnosti jednotlivých dílů, některé desky mohou být tak velké a těžké, že vám upadnou na zem a odštípne se u nich roh. Jiné desky špatně přidržíte a spoj bude pak vratký nebo budou desky spojené křivě, a u komody pak nedovřete zásuvky.

Podobných problémů je tu celá řada, a proto se doporučuje u složitějších nábytkových sestav kontaktovat profesionály, například stěhovací firmu, která se montáží nábytku zabývá již řadu let, a poradí si jistě i s tím vaším nábytkem.