Můžete vědět hned co vám je


Nemoci si bohužel nevybírají, a i lidé, kteří se o sebe celý rok opravdu starají, nějakou nemoc během zimní sezony chytí. Většina lidí má bohaté zkušenosti nejen s rýmou a obyčejným nachlazením, ale část lidí si bohužel užije i angínu nebo zánět průdušek či chřipku. Nemoc člověk chytí ani neví jak, takže je těžké zůstat zdravý, když mnoho nemocných lidí chodí do práce nebo kamkoliv jinam, i když moc dobře ví, že budou nemoc roznášet.

nemocná žena

Jak poznat co vám je
Protože většina lidí má nějakou nemoc hned na začátku podzimu, většina dokáže odhadnout, co jim asi je. Každý už ví jaká nemoc má jaké příznaky, a podle toho si sám člověk dokáže naordinovat léčbu. Na většinu nemocí stačí klid, spánek, a horký čaj ze zázvoru s citronem a medem. A když si k tomu dáte paralen, je téměř nemožné, abyste se alespoň trochu nevyleželi.

Na covid ale jen tak něco nezabírá. Někdo má covid jako nachlazení, někdo ani neví že ho má a někdo má chřipku. Abyste zjistili zda covid máte, je nutné si dělat antigenní testy https://www.covidexpert.cz/antigenni-testy/ při každém náznaku onemocnění dýchacích cest. Výsledek testu uvidíte za pár minut. Díky výsledku testu budete hned vědět zda se raději zdržovat doma, abyste někoho nenakazili, protože i dnes na covid lidé mohou umírat. A když nebudete vědět zda covid náhodou nemáte, těžko se podle toho zařídíte.

covid test

Udělat si antigenní test zvládnete i teď, po 2 letech od konce pandemie. Jistě si pamatujete že test se dělal odběrem vzorku z nosu nebo ze slin, takže odběr vůbec nebolel. Oproti PCR testům, které byly povinné, je provádění antigenního testu zcela bezbolestné. Objednejte si kvalitní testy, které by měl mít každý doma i dnes. Nebojte se jich, naopak je ideální když je budete mít doma, protože výsledek testu bude zajímat hlavně vašeho praktického lékaře. A když si test neuděláte, udělá vám ho v ordinaci.