Když topení jede na poloviční výkon


Topení je pro většinu z nás klíčové zařízení, bez něhož nejsme schopni fungovat v zimních měsících. Jen si představte, že je venku dvacet stupňů pod nulou, topení vypoví službu, a během několika hodin vám teplota v domě klesne k nule. Bude to mít určitou setrvačnost, ale pokud nebudete topit v takovém prostředí, z vašeho příbytku se za pár dnů stane ledové království. A žít v nevytápěném prostředí se dá pár hodin, a to navlečení v zimních bundách. O nějakém komfortu nemůže být řeč, přežít se to dá, ale v tu chvíli si možná vzpomenete na bitvu u Stalingradu, kde vojáci v otřesných podmínkách trpěli omrzlinami.

regulační ventil topení

Zanechme ale raději těchto děsivých úvah a soustřeďme se na to, aby nám doma topení topilo, jak má. Ne vždy totiž funguje spolehlivě, i když jede topný zdroj na plné obrátky. Na vině mohou být radiátory, tedy ne samotná tělesa, ale to, co se odehrává uvnitř. Ústřední topení je uzavřený topný okruh, kde neustále cirkuluje voda, aby pronikala od topného zdroje až na nejzazší konec místností v domě. Uvnitř topení dochází k postupné korozi trubek a také tu působí bakterie, které se živí jak plátky koroze, tak i různými organickými nečistotami uvnitř trubek. Bakterie spolu s korozí vytváří velmi jemný povlak, který postupně sedá do potrubí i radiátorů, a snižuje jejich účinnost.

ústřední topení

Jakmile začnete mít podezření, že topení správně netopí, a že jede na slabší výkon, povolejte odborníky na čištění topení. Instalatéři, kteří to provádí, používají pulzní kompresor Ropuls Roclean, což je speciální čisticí mechanismus pro čištění potrubí i radiátorů ústředního topení, které je instalováno v jakémkoli objektu. Nezáleží na jeho rozsahu ani umístění, kompresor zvládne vyčistit jakýkoli topný systém tohoto druhu. Poradí si i se silným znečištěním a topení díky tomu získá opětovnou účinnost, jako když bylo nově instalováno.