Chystáte se zakoupit apartmán v Chorvatsku z realit na prodej Na Jadranu, ale obáváte se, že se vám tu zřejmě nebude líbit, protože vám připadá Česká republika zajímavější a hezčí? V něčem můžete mít pravdu, ale že by u nás byla hezčí příroda? To je velmi relativní. V první řadě se Chorvatsko nachází v subtropickém klimatickém pásmu, a díky tomu je tam zimní období velmi krátké a teplé. Ušetříte díky tomu za energie na vytápění a budete se také venku cítit příjemněji, a to i díky delšímu slunečnímu svitu. Co ještě by se vám na Chorvatsku mohlo líbit i v zimě?
Středomořská strava – říká vám něco termín „středomořská strava“? Když ji porovnáte se staročeskou kuchyní, zjistíte, že jde o velmi výrazně odlišný způsob stravování, který lpí na dostatku ovoce, zeleniny, celozrnných obilovin a luštěnin, případně mořských plodů, a kde se také ve výrazné míře projevuje vliv oliv a olivového oleje. Středomořská strava je zdravější a pro mnohé z vás také chutnější. Přejít ze staročeské kuchyně na tento způsob stravování může mnoha lidem vysloveně převrátit život naruby v tom dobrém slova smyslu a když si pak na středomořskou stravu zvyknete, nebude vám už ani chutnat „knedlo vepřo zelo“.
Procházky po pláži – kdo miluje barefoot styl, v Chorvatsku si jej užije po celý rok. U nás jsou barefoot chodníky rozšířené na mnoha místech a dokonce i v centru města, například v Českých Budějovicích si jej můžete sami vyzkoušet na vlastní kůži, ale pouze v teplém období roku, protože chodit v desetistupňovém mrazu po takovém povrchu naboso je vhodné jen pro otužilce, a vydržíte to jen chvíli, kdežto v Chorvatsku se můžete procházet po pláži o v lednu, protože tam v zimě málokdy, zcela výjimečně teploty klesají pod bod mrazu, ostatně to by na pobřeží mohla růst snad jen Palma konopná, která snáší mrazy, ale jiné druhy palem by tu zahynuly.